Biogramy członków II Zamojskiego Inspektoratu AK

Biogramy żołnierzy, członków II Inspektoratu Zamojskiego AK oraz współpracowników.

A

Altmajer Adam „Jodła”, „Burdian” Andrzejewski Wacław

B

Barcicka Zofia Bedlicki Bronisław
Biegało Zdzisław Bindura Paweł „Bonaparty”
Bińkowska Seweryna Bińkowski Franciszek „Samotny”, „Ponury”
Bizior Stanisław „Eam” Błaszczuk Władysław „Wilk”
Bojer [Bajer] Stanisław Bojwoluk Franciszek
Bojwoluk Roman Borkowski Tadeusz „Mat”
Borowski Wacław „Sierp” Borsuk Stanisław
Brodaczewski Dominik Buczak Kazimierz „Smutny”
Burzański Antoni „Burza”

C

Chawryluk Chmiel Regina
Chomicki Tadeusz „Gryf” Cybulska Zofia „Małgorzata”
Cybulski „Osika” Czuk Jan „Kosa”
Czurma Edward Edward Czuwara

D

Derkacz Stefan Drygas Wacław
Duklan Michał Dziduch Mieczysław „Colin”
Dziubińska Natalia

F

Farian Jan Flaga Jan „Nemo”
Flis Wojciech Florek Roman „Panterka”

G

Gąsławska Zofia „Zosia” Gniewski Władysław „Huragan”
Golba Piotr „Serwacy” Gołębiewski Wojciech
Greniuk Ludwik „Żuraw” Greniuk Mieczysław
Gronowski Antoni „Sęp” Grzegorczyk Józef
Grzyb Franciszek

H

Hadam Jan „Agrest” Hrycyk Franciszek

J

Jakubiak Jan „Puchacz”, „Brzoza” Jakubiak Władysław
Jarczuka Edward Jasiński Edmund „Gruby”
Jędruszczak Stanisław Joniec Henryk „Sztylet”
Jurczak Edward

K

Kaczoruk Wincenty Kaleta Kazimierz „Zakręt”
Kalinowski Paweł „Francuz” Kaparnik Eugeniusz
Kapluk Adam Kapłon Leokadia
Kapusta Jan „Łączka” Karczewski Stanisław „Niebora”
Kaszuba Alfred „Wąż” Kiełbiński Jan „Szpilka”
Kita Maria „Maria” Kita Wincenty „Sosna”
Kleszczyńska Jadwiga „Żorżeta” Klimaszewski Franciszek
Kliszcz Edward Klukowski Zygmunt
Koprowiak Stanisław „Dąb” Kostek Roman
Koziołek Józef „Szary” Król Józef
Krystek Jan Kudyk Edward
Kudyk Julian Kudyk Lucjan
Kukiełka Jan Kwaśniewski Bolesław
Kwaśniewski Henryk „Luks” Kycko Andrzej „Szpilka”

L

Lewanda Litepło Teodor

Ł

Łabędzki Józef Łabocki Władysław
Łagoda Tadeusz „Barykada” Łopaciński Jan „Wilk”
Łukaszewski Antoni Łysakowa Wanda

M

 

Mastalerz Józef Mączka Bronisław
Machnowicz Jan „Dąb” Mazur Stanisław
Mielniczuk Józef Mojżesz Antoni
Momot Bronisław „Młot” Momot Jan „Jaśmin”

N

Nagórny Bronisław Nagórny Kazimierz/Stanisław
Niemczuk Stanisław „Roland” Niemczuk Teofil
Nowicki Adolf Noworol Józef „Młynarski”
Nowosad Władysław

O

Obuchowski „Beskid” Ochniowski Jan „Tomasz
Ogórek Wincenty „Koch” Olczyk Stanisław „Brzoza”
Olech Stanisław „Burza” Orzechowski Stanisław „Czarny”

P

Pakos Stanisław „Wrzos” Pankiewicz Józefa
Pidecki „Zawisza” Pieczykolan Adam
Piekarczyk Franciszek Pilarski Marian „Jar”
Piłat Paweł „Smyk” Płonka Józef „Czarny”
Polski Stefan Prusiński Józef „Barbara”
Przybysz Stanisław „Maszynka” Pyś Józef „Ostry”

R

Radomski Franciszek Rajtar Jan „Ciemny”
Rajtar Stanisław „Śmiguła” Rapac Kazimierz
Rogalski Bronisław Rogalski Ludwik „Kanciarz”
Rogalski Stanisław „Szczupak” Rogalski Wacław „Sierp”
Rój Stanisław Rusin Władysław
Ryba Jan Hugolin „Robak” Rybińska Maria
Rychliwa/Rychel Cecylia „Grażyna” Rycak Krystyna „Żaneta”

S

Sawicki Stanisław Skowera Maria „Wisła”
Skowera Władysław „Orkan” Smagała Piotr „Sroka”
Smoliński Józef „Łoza” Soboń Jan „Motyl”
Stachyra Andrzej „Saturnin” Stasik Aleksander „Jastrząb”
Stojański Józef Suszyna Karol
Szady Stanisław „Brzytwa” Szewluk Czesław „Miś”
Szepelak Andrzej Szut Władysław

T

Tchórz Edward Tchórzewski Eugeniusz
Tchórzewski Mikołaj „Wiśniewski” Tor Alfred „Zych”
Tor Bogusław „Bogdan” Tyczkowski Julian „Sparta”

W

Węgrzyn Józef „Paschalis” Wiński Ryszard „Dziadek”
Wiński Czesław Wiśniewski Jan „Róg”
Wiśniewski Władysław Włoszczuk Józef „Pistolet”
Woźniacki Marian „Marian” Woźnica Jan „Malina”
Wrona Jan Wróbel Jan „Jeż”
Wróblewski Mieczysław „Szum” Wszoła Ksawery „Dąb”

Z

Zając Franciszek Załoga Bronisław „Wicher”
Załoga Jan Zawiślak Antoni
Zbig Janina Zug Jan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *